[ wydrukuj ]

Gra w kolory

Ta zabawa może mieć dwie różne wersje. To świetna okazja, żeby też poćwiczyć z Maluchem nazwy barw :-)

Do pierwszej wersji potrzebna jest piłka, albo po prostu mały jasiek :-)
Rzucamy do siebie piłkę i wypowiadamy nazwy kolorów, ale uwaga bo jeden z nich pali w dłonie :-) jest to kolor czarny, przy którym nie można złapać piłki.

Druga wersja polega na kolorowych skojarzeniach. Pierwsza osoba wymienia 3-5 rzeczy, jakie kojarzą jej się z danym kolorem, a następnie podaje kolor dla kolejnej osoby :-)

Pomidor

Czy pamiętacie grę z dzieciństwa w pomidora?

Jeśli tak, to na to pytanie powinniście odpowiedzieć: Pomidor!

Jeśli w Waszym domu grasują wirusy, a Wasz Maluszek jest smutny i przygnębiony – spróbujcie go rozbawić, bo w końcu śmiech to zdrowie :-)
Do gry w pomidora wystarczą dwie osoby, jedna z nich zadaje pytania, próbując rozśmieszyć drugą, która ma za zadanie na wszystkie pytania odpowiedzieć: Pomidor! Jeśli pomyli się, odpowie inaczej, lub roześmieje – gra się kończy i zamieniacie się rolami :-)

Głuchy telefon

Jeśli Chorowitków jest w domu więcej to możecie wspólnie pobawić się w Głuchy Telefon.

Osoba, która rozpoczyna grę wymyśla słowo lub zdanie, które „na ucho” przekazuje kolejnej osobie, a ta kolejnej szepce co jej zdaniem usłyszała. Ostatnia osoba głośno mówi to, co usłyszała. Pamiętacie ile było zabawy, gdy okazywało się, jak bardzo różny się początkowe słowo od ostatniego :-) ?

Kolorowanki

Jeżeli Wasze Dziecko najbardziej na świecie lubi malować, a tu akurat skończyły się wszystkie kolorowanki w domu… to nic, przecież to Mama albo Tata potrafią najładniej malować! :-)

Weź białą kartkę i ołówek albo czarny mazak. Zapytaj swojego Urwisa co by chciał pokolorować i namaluj mu zarys wymarzonej postaci albo przedmiotu.
Przypomną Ci się pewnie dawne czasy i poczujesz się jakbyś miał/a z osiem lat :-)
Możecie kolorować wspólnie lub przy kolejnym rysunku poproś swojego Malca, żeby to on stworzył kolorowankę dla Ciebie :-)
Taka zabawa bardzo rozwija wyobraźnię!

Literkowe zabawy

Jeśli Twoje Szczęście to już uczeń i zna wszystkie literki, możesz z nim to poćwiczyć w formie zabawy :-)

W tą zabawę możecie grać we dwoje lub całą rodziną. Pierwsza osoba podaje słowo, a kolejna ma za zadanie podać kolejne, które będzie zaczynało się od litery, która była ostatnią literą poprzedniego słowa. Trudność jest w tym, że słowa nie mogą się powtarzać :-)